Odśnieżanie chodników przy prywatnych posesjach

Idzie zima.

Nieubłaganie, zbliża się wielkimi krokami. Warto więc odświeżyć swój traktorek do odśnieżania. Co prawda nie przyda nam się w ciągu najbliższych tygodni ale warto go mieć przygotowanego wraz z całym zimowym osprzętem wtedy kiedy zima i śnieg już nadejdą.

Co prawda na drzewach jeszcze zostały ostatnie zielone liście ale od jutra przywitamy jesień. Niektóre drzewa już zaczerwieniły i zżółkły swoje liście.

Piszemy ten wpis aby Was ostrzec odpowiednio wcześnie abyście nie obudzili się z ręką w nocniku.

Temat odśnieżania chodników przy prywatnych posesjach jest tematem znanym nie od dziś jednak nie każdy wie, że jego obowiązkiem jest odśnieżenie chodnika przy swojej posesji. Jeśli nie to grozi mu mandat lub wszczęcie postępowania karnego jeśli ktoś coś sobie uszkodzi na nieodśnieżonym chodniku przy Twojej posesji.

Więcej o takiej odpowiedzialności przeczytasz na stronie rf.gov.pl gdzie znajduje się dość długi tekst zawierający wszelkie wyjaśnienia i odsyłacze.

Traktorki do odśnieżania chodników

Na początku wspomnieliśmy o tym, że warto przygotować swój traktorek ogrodniczy do jego zimowej służby. W jednym z naszych artykułów stworzyliśmy kilka praktycznych porad co do tego jak dobrze dobrać sobie traktorek do odśnieżania dróg i chodników oraz jak z nim współpracować aby odśnieżanie za pomocą ciągniczka ogrodowego było przyjemne ale co ważne także i skuteczne.

Odśnieżanie chodników przy posesji
Odśnieżanie chodników przy posesji

Życzymy Wam udanej zimy oraz nieprzerwanej i skutecznej współpracy z traktorkami do odśnieżania podczas prac na chodnikach, ogrodach i drogach przy Waszej posesji!

PS. Jak sami za chwilę zobaczycie odśnieżanie chodników za pomocą traktorka ogrodowego to nawet całkiem dobra zabawa:

W końcu taki traktorek to taka duża zabawka dla dorosłych już facetów, którzy skrywają w sobie ciągle jeszcze małe dziecko ; )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *