Traktorki do odśnieżania – kilka praktycznych porad

Traktorki ogrodowe, choć większości z nas od razu kojarzą się z idealnie przystrzyżonymi połaciami trawników, mają o wiele szersze zastosowanie!

Jedną z niezwykle przydatnych funkcji, jakie może mieć taki ciągniczek, jest odśnieżanie.

Dziś przedstawiamy kilka praktycznych porad dotyczących pracy na traktorkach do odśnieżania.

Traktorek do odśnieżania
Traktorek do odśnieżania

Mamy nadzieję, że dzięki nim odśnieżanie nie tylko przestanie być uciążliwym obowiązkiem, ale stanie się przyjemnością!

  1. Odśnieżanie to proces wymagający od traktorka zużycia większej ilości mocy niż na przykład koszenie trawnika. Dlatego też, wybierając traktorek do ogrodu z myślą, że przyda nam się do odśnieżania, warto wziąć ten fakt pod uwagę.
  2. Podczas odśnieżania większych obszarów dobrze jest ustawić pług pod kątem, by śnieg odsuwać na boki. Na koniec wyrównujemy pług (zobacz jak dobrać odpowiedni pług do traktorka aby odśnieżanie szło gładko), by jeszcze dalej przesunąć powstałe zaspy.
  3. Jeśli to konieczne, stosuj łańcuchy na koła.
  4. Przygotuj się na to, że odśnieżanie to proces, który może trwać całą zimę. Odsuwaj śnieg jak najdalej – nigdy nie wiadomo, kiedy spadnie kolejna „porcja”.
  5. Ustaw pług na odpowiedniej wysokości. Jeśli ziemia nie jest zamarznięta, istnieje prawdopodobieństwo, że wraz ze śniegiem będziesz rozsuwał piasek.
  6. Nie spiesz się. Zwłaszcza, jeśli jest dużo śniegu. W takim wypadku lepiej jest podchodzić do odśnieżania kilka razy niż na siłę pchać traktorkiem ogromne ilości śniegu.
  7. Jak już mówiliśmy na początku, odśnieżanie to duże obciążenie dla traktorka ogrodowego. Dlatego też warto często sprawdzać płyn w skrzyni biegów i powoli przechodzić z jednego biegu na drugi.
  8. Nigdy nie odśnieżaj po zmroku bez świateł!
    Zawsze bądź widoczny i zapewnij sobie odpowiednią widoczność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *